Scena Baletowa

 Szanowni Państwo,

Jeżeli jesteście  zainteresowani współpracą prosimy o kontakt :

Katarzyna Michalczyk , mail : teatr@teatrpalladium.com

 

ARTYŚCI :

Anna Wujkowska – choreograf, reżyser, tancerka

Choreograf, reżyser, tancerka, pedagog. Studiowała w Nowym Jorku w Martha Graham School for Contemporary Dance. Ukończyła Szkołę Baletową w Warszawie, Akademię Muzyczną z tytułem magister sztuki – o specjalizacji pedagogika baletu a także studia menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.

Współpraca z teatrami : Roma, Teatr Narodowy, Komedia, Ateneum, wieloma agencjami eventowymi, koncertowymi oraz telewizją. Występy na wszystkich najważniejszych Polskich scenach teatralnych i estradowych. Choreograf i organizator imprez artystycznych oraz spektakli.
Prowadzi wykłady dla nauczycieli tańca. Tańcem zajmuje się bardzo wszechstronnie, pracuje w technikach: taniec klasyczny dla dorosłych i dzieci, Modern Dance, Contemporary, Jazz Broadway, Tango Argentyńskie.
Prowadzi zajęcia dla dzieci w Egurrola Dance Studio: Tarchomin, Reduta, Konstancin Jeziorna, aleje Jerozolimskie.
Prowadzi grupę taneczną, z którą bierze udział w licznych koncertach i imprezach związanych z tańcem.
Na zaproszenie Ewy Wycichowskiej prowadziła wykłady dla pedagogów tańca dotyczące Techniki Tańca Współczesnego.

Tworzy choreografię i reżyseruje spektakle baletowe dla dzieci: Kopciuszek, Dziadek do Orzechów, Księżnicza Szecherezada i Piraci, Najpiękniejsze Bajki Baletowe oraz Jezioro Łabędzie wystawiane na stałe w Teatrze Palladium w Warszawie.

Strona internetowa Anny Wujkowskiej.

Beata Grzesińska – tancerka

Ukończyła Państwową Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku (1984 rok). W 1988 roku otrzymała tytuł pierwszej solistki Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Z teatrem tym współpracowała przez 23 lata. W repertuarze baletowym Teatru Wielkiego kreowała wiele pierwszoplanowych ról, między innymi: Klarę w “Dziadku do orzechów”, Lisę w “Córce źle strzeżonej”, główną rolę w “Kopciuszku”, Julię w “Romeo i Julii”. Współpracowała ze znakomitymi choreografami światowej sławy, między innmi: Maurice Béjart, John Neumeier, Mats Ek, Piotr Gusiew. Tańczy rolę Macochy w Kopciuszku .

Grzegorz Maślanka – tancerz.

Początki kariery tanecznej to Zespół Pieśni i Tańca UW Warszawianka.
Obecnie tworzy przepiękne kreacje w tańcu klasycznym i współczesnym. Od 2008 roku związany z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. R. Turczynowicza w Warszawie. Występował w rolach: Solista w Sylfidach M.Fokina, Dziadek do orzechów w Dziadku do Orzechów, Perski Kot i Ognisty Ptak w Szeherezadzie oraz Książę w Kopciuszku A.Wujkowskiej, Oberon w Śnie nocy letniej P.Andrzejewskiej, Tancerz w HollyDay M.Siegoczyńskiego. Brał udział w takich produkcjach jak: Grzechy M.Polita, Notre Dame l’histoire R.Marcinkus, Trojan, Straussowska Gala z Salonową Orkiestrą Johanna Straussa.

Ewa Budny – tancerka

Przygodę z tańcem rozpoczęła w szkole baletowej, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2006r. Pasję do tańca rozwija na wydziale edukacji
muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Już w szkole uczestniczyła w spektaklach na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej: „Trzej Muszkieterowie”, „Śpiąca Królewna”, „Dziadek do Orzechów” czy „Pan Marimba”. Współpracuje z z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, w którym jest solistką oraz z Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie. Uczestniczka wielu warsztatów podczas festiwali tańca. Uczestniczy w licznych projektach dla teatrów i telewizji. Wiedzę i doświadczenie przekazuje w pracy z dziećmi jako pedag tańca klasycznego i współczesnego. Tańczy rolę Kopciuszka w balecie Kopciuszek.

Marta Białek – tancerka

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. W latach 2005 -2006 podjęła naukę w szkole francuskiej – CNSMDP – Le Conservatoire de Paris. Ważniejsze role: 2007 rok Rola Sophie Chenoir w serialu ”Trzeci Oficer” w reżyserii Macieja Dejczera, 2008 Tancerka bollywoodzka w serialu ”Teraz albo Nigdy” w reżyserii G.Kuczeriszka, 2009 Tancerka w serialu ”Tancerze” w reżyserii Bruce Parramore, 2010 Tancerka zespołu Folies Dancing Company (projekt: Rock Loves Chopin). Gra role Klary i Śnieżynki w Dziadku do Orzechów oraz złej siostry w Kopciuszku.

Anna Dzieńkowska – tancerka

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku (2000 r). Po ukończeniu szkoły podjęła pracę w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Współpracuje także z telewizją Polsat przy wydarzeniach takich jak Fabryka Gwiazd, Top Trendy czy Sylwester z Polsatem. Współpraca z Mazowieckim Teatrem Operetki. Na swoim koncie ma udział w różnego rodzaju warsztatach tańca, między innymi warsztaty Międzynarodowego Festiwalu Tańca- Lądeckie Lato Baletowe, a także warsztaty w Dresden w Palucca Schoole. Od dwóch lat swoje doświadczenia zawodowe wykorzystuje w pracy pedagogicznej z dziećmi w wieku przedszkolnym, młodzieżą, dorosłymi tancerzami a także jako opiekun i trener na obozach tańca. Gra role złej siostry w balecie Kopciuszek, Lalki i Śnieżynki w balecie Dziadek do Orzechów, pirata i rajskiego ptaka w spektaklu Księżniczka  Szecherezada i Piraci.

Bartłomiej Marszałek – tancerz

Przygodę z tańcem rozpoczynał w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku.
Od ukończenia szkoły pracuje jako tancerz Solista w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie.
Ukończył również Studia Pedagogiki Baletu w Akademii Muzycznej w Warszawie. Obecnie daje wykłady jako nauczyciel baletu w Szkole Baletowej w Warszawie. Zajmuje się również choreoterapią. Współpracuje z Teatrem Żydowskim oraz Teatrem Muzycznym im. Kiepury w Warszawie. Ma na swoim koncie liczne występy zarówno w kraju i zagranicą. Tańczy rolę krawca w balecie Kopciuszek i króla myszy w Dziadku do Orzechów.

Anita Jurata Łapińska – tancerka

Data urodzenia: 08.11.1993 (Warszawa) Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie (2012r.)Studentka Realizacji Filmowej i Telewizyjnej w Warszawskiej Szkole Reklamy. Tancerka w Teatrze Palladium.

Nagrody:

2007r. – III miejsce  na  Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku

2009r. – III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca  w Gdańsku

2011r. –  I  miejsce na  Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku.

2012r. – Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki 

Inne:

2008-2009 letni staż tańca klasycznego w Academie de la DanseClassique Princesse Grace w Monaco                      (stypendium Fundacji Mariki Besobrasovej).

2009 – uczestnictwo w warsztatach José Limón’a, pod kierunkiem Ann Vanchon dyr. Limón Institute w Nowym Jorku oraz Janet Pilla

2011 – Uczestniczka Gali Gwiazd Baletu  na Maderze                       

Monika Caputa – tancerka

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Po jej ukończeniu dostała się do Teatru Wielkiego  w Warszawie. Brała udział w wielu baletach zarówno klasycznych, jak i współczesnych.

Wraz z Teatrem Wielkim występowała na wielu scenach za granicą.

Oprócz techniki tańca klasycznego łączy taniec współczesny oraz musicalowy. Prowadzi zajęcia z tańca klasycznego i nowoczesnego w Egurrola Dance Studio Blue City.
Obecnie pracuje również na stałe w dziale promocji Teatru Wielkiego.