Śmiech Wzbroniony

ZAREZERWUJ BILETY W SEZONIE 2020 / 2021

Data Spektakl / wydarzenie Godz. Zakupy
2020-03-07
sobota
Śmiech Wzbroniony

19:00

KUP BILET

 

 

AGENCJA ARTYSTYCZNA WONDERLAND

zaprasza na komedię Miro Gavrana

ŚMIECH WZBRONIONY

w przekładzie Anny Tuszyńskiej


ONA, ON i… ONA. Szalony trójkąt zależności…
To trzeba zobaczyć!

Po trwającym pięć lat romansie, Kasia, trzydziestodwuletnia szkolna psycholog, zrywa ze starszym od siebie o szesnaście lat kochankiem, Piotrem. Mężczyzną z ponad dwudziestoletnim małżeńskim stażem, ojcem dwójki dorosłych dzieci. Piotr wraca do swojej żony Joanny i staje się nieznośnie zaborczym mężem. Usiłuje narzucić najbliższym nowy tryb życia rodzinnego. Niezadowolona z zaistniałej sytuacji małżonka postanawia spotkać się z byłą kochanką męża. Szantażuje ją, chce, by sprawy wróciły na dawne tory. Piotr oczywiście o niczym nie może się dowiedzieć… Akcja sztuki prowadzi nas w stronę rozwiązań, do jakich nie przywykliśmy.
Obraz rzeczywistości przedstawiony w „Śmiechu wzbronionym” przywodzi na myśl domek z kart. Wystarczy wyjąć jedną kartę, a wtedy… ŚMIECH. Owszem, gorzki, ale… wolno się śmiać. Nawet głośno. Tyle, że na własną odpowiedzialność!
Sztuki Gavrana od ponad dwudziestu lat odbywają triumfalny pochód przez sceny całego świata. „Śmiech wzbroniony” stanowi z pewnością jedno z największych osiągnięć chorwackiego dramaturga. Komedię uhonorowano prestiżową nagrodą Marina Drżica Chorwackiego Ministerstwa Kultury. Przełożona została na kilka języków i wystawiona z powodzeniem w wielu europejskich teatrach. Doczekała się także interesującej wersji filmowej.
AGENCJA ARTYSTYCZNA WONDERLAND, żywi nadzieję, że swoją prezentacją sztuki Gavrana, powstałą przy pomocy uznanych realizatorów i z udziałem znakomitych wykonawców, dostarczy Państwu nie tylko półtorej godziny dobrej zabawy ale i przyniesie odrobinę refleksji na temat niejednokrotnie skomplikowanych relacji damsko-męskich we współczesnym świecie.

Aktorzy
URSZULA PIWNICKA – Joanna
MICHALINA ROBAKIEWICZ – Kasia
TOMASZ DEDEK – Piotr

Reżyseria HENRYK ADAMEK
Scenografia GOSIA WOŻNIAK
Muzyka MACIEJ MURASZKO

Polecamy