O nas

PALLADIUM to nie tylko znane i popularne miejsce, gdzie od lat organizowane są najważniejsze koncerty w Warszawie.

PALLADIUM, to również scena teatralna, która ruszyła  w lutym 2011 roku !

Teatr jest poszerzeniem oferty PALLADIUM o prezentację spektakli teatralnych zachowując  dotychczasowy profil działalności koncertowej. TEATR PALLADIUM,  liczy  ponad 620 miejsc na widowni,  stał  się pod tym względem  jednym z największych teatrów w Warszawie i największym prywatnym teatrem w Polsce.  Scena  ma 8 metrów  głębokości i 12 metrów szerokości .

Miło nam poinformować, iż od  sezonu 2016/2017, Teatr Palladium stał się teatrem bez barier. Zamontowaliśmy windę oraz platformę dla wózków inwalidzkich a także przygotowaliśmy toaletę dla osób niepełnosprawnych. Widownia posiada również balkon, z którego jest bardzo dobry widok na scenę.

Formuła teatru impresaryjnego  pozwala na dużą różnorodność prezentowanych spektakli. Idealna lokalizacja w samym Centrum (ul. Złota 9) , doskonały dojazd (stacja Metro Centrum , 14 linii autobusowych) oraz bliskość ogólnodostępnych parkingów pod PKiN są dużym atutem naszej  sceny. Działalność teatru zainaugurował wielki, teatralny hit ( ponad 500 spektakli w całej Polsce w niecałe dwa lata), spektakl autorstwa Jana Jakuba Należytego pt. „Andropauza -męska rzecz ! zdecydowana odpowiedź na „Klimakterium” – można go było oglądać w Warszawie od lutego 2011. Teatr Palladium w maju 2011 zaprezentował również światową prapremierę spektaklu dla dzieci pt. „Magiczny Sklep z Zabawkami”, będącego połączeniem magii, tańca i muzyki. Od tego czasu zagraliśmy już blisko 1000  różnych spektakli dla dorosłych jak i najmłodszych . Wierzymy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, a różnorodność prezentowanego repertuaru trafi w gusta szerokiej grupy naszych widzów. W Teatrze Palladium, który jako kino ma wspaniałą historię (był pierwszym kinem w Polsce, w którym pokazano kolorowy film Walta Disneya „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” a podczas Powstania Warszawskiego to tutaj pokazywano kroniki powstańcze) nawiązaliśmy również do historii w wieczorze muzycznym w reż. Andrzeja Rozhina pt. „Piosenki w Starym Kinie”, prezentującym największe przeboje przedwojennego kina i kabaretu. Był on grany w sezonie 2011/2012. W ramach promocji baletu i upowszechniania kultury wysokiej dla najmłodszych udało nam się stworzyć unikalną w skali kraju baletową scenę Teatru Palladium, w ramach której prezentujemy familijne spektakle baletowe : „Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do Orzechów”, „Księżniczka Szeherezada i Piraci”, „Kopciuszek”, „Najpiękniejsze Bajki Baletowe” oraz „Taneczna Podróż dookoła Świata” , które wyreżyserowała i do których stworzyła choreografię Anna Davies. Na naszej scenie wystawiamy premierowe spektakle komediowe w gwiazdorskich obsadach, lektury szkolne, bajki dla dzieci, znakomite polskie kabarety (m.in. Ani Mru Mru, Hrabi, Kabaret Moralnego Niepokoju, Neo-Nówka, Paranienormalni, Limo, Smile, Zenon Laskowik, Piotr Bałtroczyk, Kabaret Młodych Panów, Cezary Pazura  …) oraz inne interesujące spektakle i produkcje, które zostały wyprodukowane przez Teatr Palladium oraz teatry i agencje teatralne w Polsce. Pełną listę naszych propozycji znajdziecie Państwo na stronie internetowej teatru. Teatr Palladium to również  miejsce, w którym występują najlepsi artyści stand-upu. 

Produkcją, która zrodziła się z marzeń o wyjątkowym przedstawieniu  jest pierwszy w Polsce fabularny spektakl iluzji pt. „Czarodziej” autorstwa Wojtka Rotowskiego z przepiękną muzyką Wojtka Kostrzewy, który łączy w sobie elementy magii, oryginalnej animacji i video mappingu, cyrku, pirotechniki, lotów i lewitacji i wielu innych zaskakujących efektów. W marcu 2017 roku stworzyliśmy kolejny  oryginalny spektakl – musical „Calineczka” w reżyserii Małgorzaty Szabłowskiej, który wyznacza kierunek w którym będą się rozwijały nasze spektakle familijne. Przepiękne kostiumy, ilustracje oraz animacje video, autorska muzyka, elementy kaskaderskie w połączeniu z bardzo dobrym tekstem i grą aktorską. Naszą intencją jest tworzyć oryginalne polskie produkcje, wykorzystując przy tym nowoczesne środku wyrazu scenicznego i najnowsze technologie. Wierzymy, że spodobają się Państwu i  będziecie do nas wracać,  bo to dla Was staramy się tworzyć unikalne przedstawienia. Z pokorą się rozwijamy i staramy się być miejscem, w którym będziecie czuli się wspaniale. Od początku istnienia teatru po każdym naszym spektaklu familijnym artyści spotykają się z widzami na foyer. Można z nimi porozmawiać, zdobyć autograf i zrobić wspólne,  pamiątkowe zdjęcie. Teatr jest również miejscem przyjaznym osobom niepełnosprawnym. Jesteśmy miejscem bez barier.  

Zapraszamy do Teatru Palladium z nadzieją, że spędzicie Państwo z nami niezapomniane chwile.

Do zobaczenia !

Maciej Wilk
Dyrektor Teatru Palladium