Scena Baletowa

Szanowni Państwo,

Jeżeli jesteście zainteresowani współpracą prosimy o kontakt :
Katarzyna Wojtas , mail : teatr@teatrpalladium.com

 

ARTYŚCI :

Anna Davies – choreograf, reżyser, tancerka, mgr. pedagog baletu, założycielka Szkoły Baletowej i Zespołu Młody Balet Polski

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Ukończyła Pedagogikę Baletu na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Zarządzanie Instytucjami Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała w Nowym Jorku w Martha Graham School for Contemporary Dance. Współpracowała z teatrami: Roma, Komedia, Ateneum w Warszawie oraz agencjami koncertowymi i telewizją.

Aktualnie Dyrektor Artystyczny i programowy Szkoły Baletowej i Zespołu Młody Balet Polski.

Pod jej skrzydłami kształci się 250 uczniów. Wykłada teorię tańca. Na zaproszenie prof. Ewy Wycichowskiej prowadziła wykład teoretyczny dla nauczycieli tańca na XII Międzynarodowych Warsztatach Tańca w Poznaniu.

Od sześciu lat przygotowuje spektakle baletowe w Teatrze Palladium. Tworzy do nich dekoracje, kostiumy, rekwizyty i choreografię. Współpracuje z teatrami i centrami sztuki.

strona internetowa Szkoły Baletowej MBP:
https://balet.info.pl/


12165862_10207765501320137_705661205_nEmilia Cholewicka – tancerka

Tancerka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie (2012), studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie SWPS. Od najmłodszych lat brała udział w licznych spektaklach Teatru Wielkiego- Opery Narodowej w Warszawie. Uczestniczyła w warsztatach m.in. w Edynburgu (International Summer School by The Russian Ballet Society) czy Tel-Avivie (Ironi Alef Dance School) . Tańczyła w spektaklach związanych z Rokiem Chopinowskim, takich jak „Chopiniana” a także choreografii Jacka Tyskiego, pt. „Tańczący z Chopinem”. Zawodowo realizuje się tańcząc w wielu produkcjach baletowych w Teatrze Palladium. Prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


Marta Białek – tancerka

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. W latach 2005 -2006 podjęła naukę w szkole francuskiej – CNSMDP – Le Conservatoire de Paris. Ważniejsze role: 2007 rok Rola Sophie Chenoir w serialu ”Trzeci Oficer” w reżyserii Macieja Dejczera, 2008 Tancerka bollywoodzka w serialu ”Teraz albo Nigdy” w reżyserii G.Kuczeriszka, 2009 Tancerka w serialu ”Tancerze” w reżyserii Bruce Parramore, 2010 Tancerka zespołu Folies Dancing Company (projekt: Rock Loves Chopin). Gra role Klary i Śnieżynki w Dziadku do Orzechów oraz złej siostry w Kopciuszku.


Anna Dzieńkowska – tancerka

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku (2000 r). Po ukończeniu szkoły podjęła pracę w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Współpracuje także z telewizją Polsat przy wydarzeniach takich jak Fabryka Gwiazd, Top Trendy czy Sylwester z Polsatem. Współpraca z Mazowieckim Teatrem Operetki. Na swoim koncie ma udział w różnego rodzaju warsztatach tańca, między innymi warsztaty Międzynarodowego Festiwalu Tańca- Lądeckie Lato Baletowe, a także warsztaty w Dresden w Palucca Schoole. Od dwóch lat swoje doświadczenia zawodowe wykorzystuje w pracy pedagogicznej z dziećmi w wieku przedszkolnym, młodzieżą, dorosłymi tancerzami a także jako opiekun i trener na obozach tańca. Gra role złej siostry w balecie Kopciuszek, Lalki i Śnieżynki w balecie Dziadek do Orzechów, pirata i rajskiego ptaka w spektaklu Księżniczka Szecherezada i Piraci.


Bartłomiej Marszałek – tancerz

Przygodę z tańcem rozpoczynał w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku.
Od ukończenia szkoły pracuje jako tancerz Solista w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie.
Ukończył również Studia Pedagogiki Baletu w Akademii Muzycznej w Warszawie. Obecnie daje wykłady jako nauczyciel baletu w Szkole Baletowej w Warszawie. Zajmuje się również choreoterapią. Współpracuje z Teatrem Żydowskim oraz Teatrem Muzycznym im. Kiepury w Warszawie. Ma na swoim koncie liczne występy zarówno w kraju i zagranicą. Tańczy rolę krawca w balecie Kopciuszek i króla myszy w Dziadku do Orzechów.


Anita Jurata Łapińska – tancerka

Data urodzenia: 08.11.1993 (Warszawa) Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie (2012r.)Studentka Realizacji Filmowej i Telewizyjnej w Warszawskiej Szkole Reklamy. Tancerka w Teatrze Palladium.

Nagrody:

2007r. – III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku

2009r. – III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku

2011r. – I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku.

2012r. – Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki

Inne:

2008-2009 letni staż tańca klasycznego w Academie de la DanseClassique Princesse Grace w Monaco (stypendium Fundacji Mariki Besobrasovej).

2009 – uczestnictwo w warsztatach José Limón’a, pod kierunkiem Ann Vanchon dyr. Limón Institute w Nowym Jorku oraz Janet Pilla

2011 – Uczestniczka Gali Gwiazd Baletu na Maderze


Monika Caputa – tancerka

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Po jej ukończeniu dostała się do Teatru Wielkiego w Warszawie. Brała udział w wielu baletach zarówno klasycznych, jak i współczesnych.

Wraz z Teatrem Wielkim występowała na wielu scenach za granicą.

Oprócz techniki tańca klasycznego łączy taniec współczesny oraz musicalowy. Prowadzi zajęcia z tańca klasycznego i nowoczesnego w Egurrola Dance Studio Blue City.
Obecnie pracuje również na stałe w dziale promocji Teatru Wielkiego.