PREMIERA!!!
Drodzy widzowie!!! Tylko jeden raz w Warszawie 16 stycznia 2024 w Teatrze Palladium PREMIEROWY SPEKTAKL Międzynarodowego Teatru SKO „Wywiad” Śpieszcie się z zakupem biletów!!!
 
   International Theater „SKO”  –  PREZENTUJE!!!   pokaz spektaklu opartego na sztuce Petera Sveta pt. „Wywiad”
 
Wywiad – sztuka na podstawie jednoaktówki Petera Sueta, za którą otrzymał Pulitzera – najważniejszą nagrodę literacką.
Pewnego dnia żydowskiego krawca Abrahama Moskowitza odwiedza agent Shannon. Niewinne wypełnienie formularza rozpoczyna „więzienny eksperyment” ujawniający tragiczne fakty z przeszłości: ucieczkę przed pogromami, pobyt w obozie koncentracyjnym i śmierć bliskich w warszawskim gettcie.
Spektakl w języku polskim.
 
Adaptacja sceniczna i reżyseria: Roman Skorovskyy
Asystent reżysera: Natalia Skorovska
Muzyka: Mikołaj Trzaska
 
Obsada:
Olena Kovalets – agent Shannon
Olek Mincer – krawiec Abraham Moskovitz
Hanna Novak – Golda, żona Abrahama Moskovitza
 
Spektakl wyreżyserował Roman Skorovskyy – reżyser, aktor. Ukończył Kijowski Narodowy Uniwersytet Kultury i Sztuki ze specjalnością – aktor, reżyser zespołu teatralnego. Występował w filmach Wojciecha Smarzowskiego (Wołyń, Kler, Wesele) i Agnieszki Holland (1983, Mr. Jones). Laureat licznych nagród w Ukrainie i Polsce. Pomysłodawca i założyciel Teatru Międzynarodowego w Warszawie, który łączy pracę zawodowych aktorów z Polski, Ukrainy i Białorusi z młodymi adeptami sztuki aktorskiej.
 
Główną rolę zagra Olek Mincer – urodzony we Lwowie polski, włoski i żydowski aktor teatralny i filmowy. W latach 1978-1984 występował w Teatrze Żydowskim w Warszawie. W 1984 wyjechał na stałe do Rzymu, gdzie kontynuuje karierę aktorską.

 

 

Polecamy